Felmerül a kérdés, hogy mi kell a PHP használatához a fentieken kívül. A várakozással ellentétben nem sok, de azért itt összefoglalom a lehetőségeket:
- Kell egy ASCII szövegszerkesztő, kezdetben jó a NOTEPAD.EXE a Windowsból is. Ha ennél komolyabbra vágysz, akkor válaszd mondjuk az Notepad++, ami innen tölthető le.
- Ha az oldalak bonyolultak, akkor tudom ajánlani a ZEND alkalmazáscsomagot, amely fizetős, de nagyon jó (http://ww.zend.com) vagy a phpEdit nevű fejlesztőeszközt (http://www.phpedit.com).
- Ingyenes megoldás a NetBeans IDE, amely windows és Linux platformon is jól használható. Innen lehet letölteni.
- Kényszerűségből de a Microsoft Visual Studio Code IDE is alkalmas rá (kipróbáltam) a megfelelő pluginokkal. Innen letölthető az IDE: https://code.visualstudio.com/download
- Kell egy böngésző. A windowsokban adott az Internet Explorer, a Windows 10 esetén az Edge. Fejlesztési célokra használható a Firefox vagy a Chrome.
Mivel a PHP fejlesztések összekapcsolódnak más technológiával, ezért érdemes azokat a segítségeket is számontartani.
- PHP segítség: Én a http://hu.php.net/docs.php oldaláról a CHM (Windows-os Help file) változatot javaslom, de használhatod a HTML verziókat is, és ha gyors Internet kapcsolatod van, akkor a Internetről is lehet online módon használni őket. A HTML verzió sokkal több példát tartalmaz a hozzászólók nagy száma miatt.
- Nem árt, ha a HTML segítség: A http://www.htmlhelp.com/ -ról letölthető többféle formában, köztük Windows-os Help formájában a HTML nyelv szintaktikája.
- Javascript segítség.
- A CSS szabványok ismerete is fontos, de azt már tudhatod, Innen lehet utánanézni.
- Ha adatbázisokat akarsz használni a PHP oldalaidon, akkor windowsos környezetben ajánlom a MySQL vagy az SQLite (www.sqlite.org) adatbáziskezelőt, amely kicsi, gyors, ingyenes, és a PHP5 része, illetve a MySQL-t (www.mysql.org).
Ha egy böngésző keresőjébe beírod a fenti kulcsszavakat, egy kis angol tudással megtalálod a megfelelő segítséget.