A legjobban kezelt pályák is egy idő múlva - a nap előrehaladtával rendezetleneké válnak és ha meredek egy pálya és a deszkások is sokan látogatják akkor buckássá is válnak. Hogyan kell az ilyen pályán síelni?
A buckák azért alakulnak ki, mert a síelők mindig ugyanott, vagy majdnem ugyanott fékeznek és a havat a pályán összekotorják. A buckák között ezért vannak sík részek, amelyeken lehet síelni. Ott kell síelni. Vagyis a síző megnézi, hogy hogyan alakulnak a buckák közötti völgyek és megpróbál a völgyeken végigmenni, a völgyekben fordulni. Mivel a buckák sohasem alakítanak ki szép rendet, ezért mindig csak néhány fordulót lehet előrelátni. A síelő, ezért viszonylag gyakran fordul és egy-egy fordulat során nem halad lefelé túl sokat.
Ha le akar lassulni, vagy meg akar állni, akkor bátran síeljen bele egy buckába, menjen fel a bucka tetejére lassan, ami le fogja lassítani és lesz ideje a továbbiakat megnézni. A buckák ugyanis általában nem túl kemények, ezért a síléc átmegy rajtuk és akár beléjük is hatol.
Ha gyorsan akarunk végigmenni a buckás pályán, akkor mélyre le kell ereszkednünk, leguggolnunk és a buckák egyenetlenségeit a lábunkkal ki kell rugóznunk. Ehhez jó lábizom, kemény léc szükséges. Gyakran a buckás pályákon a pálya széle jobban síelhető. Ilyenkor azt érdemes kinézni magunknak.